Spolu v Božích dlaniach

obalka Oznamujeme vám, že Združenie evanjelických duchovných vydalo v týchto dňoch novú publikáciu s názvom "Spolu v Božích dlaniach". Nájdete v nej zbierku sobášných príhovorov z pera duchovných prevažne Považského seniorátu. Zostavovateľkou zbierky je sestra farárka Mgr. Renáta Bobáková. Publikáciu si môžete zakúpiť u svojich seniorátnych predsedov SPK. Cena za kus je 1,- €.

 

Pozvanie na VZ ZED 2015

034 Vážení členovia Združenia evanjelických duchovných!

Vážení bratia farári, milé sestry farárky ECAV na Slovensku!

Združenie evanjelických duchovných Vás pozýva na zasadnutie Valného zhromaždenia, ktoré v zmysle stanov ZED § 10 zvoláva predseda ZED.

Termin: 19. - 20. apríla 2015

Miesto: Hotel Partizán, Tále

Čítať celý článok...

 

Dokumenty Výbor ZED

V záujme o čo najvyššiu informovanosť o činnosti Výboru ZED, budú na tomto portály postupne zverejňované uznesenia z jednodlivých zasadnutí výboru a iné dokumenty, týkajúce sa činnosti Výboru ZED. Prihlásení návštevníci ich nájdu v ľavom hlavnom menu pod názvom Uznesenia Výboru ZED.

 

Vianoce 2014

Nativity  "Lebo zjavila sa milosť Božia, spásonosná všetkým ľuďom..." Tit. 2, 11

Portál Melanchton.sk praje všetkým svojim návštevníkom pokojné prežítie vianočných sviatkov! Nech narodený Spasiteľ je pre vás inšpiráciou v živote i službe! Božia milosť nech vás sprevádza aj v Novom roku 2015! 

 

Komisia na ochranu Božieho stvorenstva

Our precious Earth.
Vážení predsedovia seniorátnych SPK, pri vašom plánovaní prednášok pre budúci rok dávame do pozornosti Komisiu na ochranu Božieho stvorenstva a jej ponuku na prezentáciu cieľov a úloh tejto komisie.
Pri súčasnej globalizácii hlavne mladšia veková generácia pociťuje vážnosť témy ekológie a našej zodpovednosti za prírodu pred Pánom Bohom. Kresťanské cirkvi  v Európe a SLZ na tomto poli podnikajú razantné kroky - jeden z nich v podobe Fondu na ochranu Božieho stvorenstva pomohol aj nám. Viaceré zbory si na farách či kostoloch za príspevok z tohto fondu vymenili okná, zateplili fasády, modernizovali kúrenie.
Podľa dostupných informácií bude snahou Komisie na ochranu BS pokračovať v začatom ekologickom snažení, ktoré by prinieslo aj konkrétne ekonomické východy pre zbor i možnosti medzinárodnej spolupráce. Dozvedeli som sa, že medializovaný projekt Grundtvig nebol posledný. Odporúčame tak komisiu na ochranu BS ako vhodný námet stretnutia SPK.
 
 

<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 3 z 10


Počítadlo návštev: